Kategorie:

Nogi do stołów – kreatywna zabawa w domu

Oczywiście możesz zakupić stół jako gotowy produkt, ale zanim to uczynisz zadaj sobie pytanie: czy chcesz mieć stół taki sam jak miliony osób na świecie, czy jednak stworzyć taki, który będziesz mieć tylko ty!? Jeśli wybierzesz drugą odpowiedź, koniecznie odwiedź to miejsce – Kamila Meble, żeby przekonać się jak szeroki wachlarz propozycji przygotował dla ciebie ten salon.

Nogi do stołu – postaw na oryginalność

Nogi do stołu – zdawałoby się temat nudny i mało przyciągający uwagę. Jednak gdy zdamy sobie sprawę z tego, jak wiele ten detal może wnieść do naszego otoczenia, wzbudzi on nasze zainteresowanie. Przy stole spotykasz się z rodziną, czytasz książkę, pijesz herbatę, haftujesz serwetki, czasem odrabiasz tam również lekcje z dziećmi, gotujesz… Każdy dom posiada na swoim wyposażeniu choćby jeden taki mebel. Inny stół pasuje do salonu inny zaś do kuchni. Jeszcze inny postawisz w pokoiku dziecka.

Decydując się na samodzielne dobranie kompletu nogi plus blat stołu, musisz przede wszystkim zmierzyć się z pytaniem: Jaki styl będzie pasował do danego wnętrza? Po pierwsze funkcjonalność. Zwróć uwagę na optymalną wysokość, która jest ci w danym miejscu potrzebna. Jeśli jest to stolik tzw. kawowy, który umieścisz w salonie na przeciwko sofy, będzie on miał jakieś 60 cm. Jeśli chodzi o stół kuchenny, będzie to wysokość około 106 cm – ze względu na to, że przygotowuje się na nim jedzenie.

W Kamila meble, nogi i podstawy do stołów wykonane są z następujących materiałów: metal, aluminium, drewno, żeliwo, stal nierdzewna. Trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości tworzywa, są gwarantem funkcjonalności. Kolejną niezwykle istotną kwestią jest dobranie odpowiedniego kształtu i rozstawu nóg.

Nogi do stołów – co wybrać i jak dobrać?

Jedną z najważniejszych wytycznych, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze rozstawu nóg jest ilość miejsc siedzących. Trzeba dobrać taki rozstaw, aby nie kolidował z krzesłami, narażając przy tym siedzących na uraz lub krępującą niewygodę.

To może być zarówno stolik barowy, jak i stoliczek przeznaczony na dekorację, gdzie ustawisz wazon z kwiatami. Do drewnianej kolumny możesz dobrać okrągły, szklany blat i położyć na nim serwetkę szydełkową. Ażurowy prześwit będzie oknem na dekoracyjną nogę stołu.

Może posłużyć za podstawę do stołu kuchennego, przy którym zmieści się od czterech do sześciu osób.

Jeśli w swoim ciasnym salonie chciałabyś od czasu do czasu przyjąć większą ilość gości, nie kupując przy tym dużego stołu, który na co dzień nie będzie ci do niczego potrzebny, wybierz metalowy stelaż składany. Wytrzymałość i funkcjonalność tego stelaża możesz połączyć z drewnianym blatem – który  wprowadzi do salonu ciepło i podkreśli przyjazny klimat rodzinnego spotkania.

Nogi do stołów, które można przykręcić do podłogi, to gwarant stabilności. Jest to świetnie rozwiązane jeśli chodzi o kafejki, restauracje czy miejsca, gdzie przebywają dzieci.

Specjalnie nogi do stołu zaprojektowane dla dużych blatów

Jest to dobre rozwiązanie dla tych z państwa, którzy marzą o dużym stole, który uświetni rodzinną uroczystość swoją oryginalnością. Dlaczego by na tak solidnej podstawie nie ułożyć efektownego blatu wykonanego z żywicy epoksydowanej? Takie cudo na pewno będzie pięknie prezentowało się w salonie, gdzie zazwyczaj zależy nam na pierwszym dobrym wrażeniu.